Committees

General Co-Chairs

Einar Broch Johnsen (University of Oslo, Norway)
Ina Schaefer (Technische Universität Braunschweig, Germany)


Program Committee (tentative)

Dirk Beyer (LMU Munich, Germany)
Alessandro Cimatti (FBK-irst)
Marieke Huisman (University of Twente)
Mario Bravetti (University of Bologna)
Maurice H. Ter Beek (ISTI-CNR, Pisa, Italy)
Martin Leucker (University of Lübeck)
Ana Cavalcanti (University of York)
Neeraj Singh (INPT-ENSEEIHT / IRIT, University of Toulouse, France)
John Derrick (Unversity of Sheffield)
Gwen Salaün (University of Grenoble Alpes)
Tiziana Margaria (Lero)
Ferruccio Damiani (Dipartimento di Informatica, Università di Torino)
Cesar Sanchez (IMDEA Software Institute)
Rocco De Nicola (IMT – School for Advanced Studies Lucca)
Marc Pantel (IRIT/INPT, Université de Toulouse)
Shin Nakajima (National Institute of Informatics)
Marjan Sirjani (Malardalen University, Reykjavik University)
Carlo A. Furia (Chalmers University of Technology)
Heike Wehrheim (University of Paderborn)
Mercedes Merayo (Universidad Complutense de Madrid)
Peter Gorm Larsen (Aarhus University)
Jonathan Bowen (London South Bank University)
Willem Visser (Stellenbosch University)
Viet Yen Nguyen (Hypefactors)
Luis Barbosa (University of Minho)
Geguang Pu (East China Normal University)
Bruce Watson (Stellenbosch University)
José Luiz Fiadeiro (Royal Holloway, University of London)
Graeme Smith (The University of Queensland)
Rob Hierons (Brunel University)
Anke Dittmar (University of Rostock)
Philipp Ruemmer (Uppsala University)
Wang Yi (Uppsala University)
Elvira Albert (Universidad Politécnica de Madrid)
George Eleftherakis
Augusto Sampaio (Federal university of Pernambuco)
Paddy Krishnan (Oracle)
Ade Azurat (Fasilkom UI)
Kung-Kiu Lau (The University of Manchester)
Ingrid ChiehYu (University of Oslo)
Bernhard Rumpe (RWTH Aachen University)
Fernando Orejas (Universitat Politécnica de Catalunya)
Bernhard Steffen (Universität Dortmund)
Phillip Haller (KTH Royal Institute of Technology)
Erika Abraham (RWTH Aachen University)
Frank De Boer (CWI)
Klaus Havelund (Jet Propulsion Laboratory)
Leila Ribeiro (Universidade Federal do Rio Grande do Sul)
Anna Philippou (University of Cyprus)
Marcello Bonsangue (Leiden University)